Rekonvalescence

Rekonvalescence -rehabilitace, nebo také zotavování je období mezi vznikem úrazu, nemoci a úplným uzdravením, nastává velice významná avšak velice podceňovaná fáze rekonvalescence, kdy řadě hráčů se vrací původní obtíže. Důvodem bývá podcenění rekondičního období.

Formou poradenství a cíleným sledováním hráče chceme docílit plného uzdravení bez návratu původních obtíží. Nabízíme sestavení tréninkových jednotek či nácvik pohybových dovedností za doprovodu specialistů.

Různé druhy úrazů vyžadují různou délku rekonvalescence, a to v závislosti na věku, typu úrazu a případných komplikacích. Během rekonvalescence dochází k úpravě funkcí organizmu poškozených úrazem nebo chorobou. Může se jednat buď o obnovu či opravu poškozených tkání, například zlomeniny, natržené vazy nebo o adaptaci organizmu na ztrátu funkce.

Hokejová agentura Surpass  spolupracuje s týmem masérů-fyzioterapeutů, sportovních lékařů, rehabilitačních lékařů, specialistů přes problematiku pohybového ústrojí, úrazy a gastro problematiku (neurologie, ortopedie, chirurgie, nutriologie).

Hráč je schopný se díky všestranné lékařské péči co nejdříve dostat zpět do optimálního stavu. V průběhu roku sestavujeme hráčům individuální tréninkové plány. Zaměřujeme se na zdravotní tělesnou výchovu, díky které dochází ke správné fixaci a držení těla. 

Významný partner pro rekonvalescenci

Pro maximální efekt úzce spolupracujeme s největším lázeňským komplexem v České republice. Lázeňská léčebna Mánes v Karlových Varech je největším specialistou na gastro problematiku.

Lázeňská léčebna je součástí Nemocnice Na Homolce. Smysl práce spatřuje hlavně v poskytování zdravotních služeb dospělým, dětem, ale i celým rodinám. Jde o ideální řešení pro rekonvalescenci.

Lázeňskou péči poskytují ve vlastním balneo komplexu s využitím široké nabídky léčebných procedur, mezi které patří koupele, , slatinné obklady, léčebný tělocvik, elektroléčba, sauna, fitness a kosmetika. Lázeňská léčebna Mánes je umístěna na rozcestníku vyhlídkových tras lesem – například rozhledna „Diana“, lesní restaurace „Linhart“ nebo „Jelení skok“.

Více informací o provozu na www.manes-spa.cz


Rekonvalescence a prevence je jeden ze základních pilířů hraní hokeje. 

Máte zdravotní komplikace, nebo jim chcete předcházet? Rádi byste se dozvěděli více?

 

 V případě zájmu, či dotazů nás kontaktujte na info@iha-surpass.cz nebo na telefonu 773 830 430

 
 Chci se dozvědět více o
Rekonvalescence