Sportovní psychologické poradenství

Sportovní psychologie má obrovský vliv na výkony hokejových hráčů, přesto je zvláště v kolektivních sportech často opomíjena. Hokej klade víc než kterýkoli jiný sport extrémní nároky na duševní schopnosti sportovce. Hráči jsou pod obrovským psychickým tlakem a pouze pokud dokáží tento stres a tlak týmu i okolí zvládat, mohou být úspěšní.

Úspěch v hokeji, ale i v životě, spočívá ve schopnosti ovládat efektivně svou mysl. Podstatné je stanovení si jasných cílů, které jsou výzvou, definování specifických úloh na ledě, dosažení pozitivního náhledu, vytvoření a používání pozitivního myšlení (představovat si své nejlepší výkony, odhodit negativitu, strach, pochybnosti, vztek, a tak si vytvořit povzbuzující náladu).

Zatímco trenéři se obvykle zaměřují na fyzickou stránku sportu, sportovní psychologové se soustředí na mysl hráčů. Sportovní psychologové Hokejové agentury Surpass mohou pomoci sportovcům k dosažení jejich cílů.

Jak fungují sportovní psychologové Hokejové agentury Surpass?

Někteří sportovci mající psychický problém hledají pomoc u sportovního psychologa. Není to však pravidlem. Sportovní psycholog je tu i pro hráče, kteří se chtějí lépe koncentrovat a dosáhnout lepších výsledků.

Hráči jsou často nervózní, nebo ztrácejí motivaci v průběhu soutěže. Někdy se u nich objevují potíže při komunikaci se spoluhráči nebo trenéry.  Nejbližší kolektiv v týmu může řídit jejich náladu. Hráči se s tím vyrovnávají různě. Tlak na ně se v klíčových momentech zvyšuje a v průběhu hry může hráč hodně ztrácet.

Zaměřujeme se na:

  • Zlepšení výkonuSportovní psycholog se soustředí na zlepšení výkonu s využitím různých duševních strategií, např. vizualizace a relaxační techniky. Tyto strategie pomáhají sportovci překonat překážky, dosáhnout svého plného potenciálu a vyrovnat se s tlakem konkurence. Sportovní psychologové pomáhají sportovcům na všech úrovních. Řeší psychický tlak rodičů, trenérů, nebo dokonce vlastního očekávání.
  • Zlepšení stavu po zranění – Po zranění se u některých hráčů probouzí strach z obnovy zranění a objevuje se i ztráta koncentrace na hru. 
  • Zlepšení psychického stavu mimo led – Každý hráč je individualita a má jiný vztah k věcem kolem sebe. Ne každý hráč se dokáže pozitivně vyrovnat s podněty svého okolí, které například pramení z dětství, problémů ze školy, rodiny nebo blízkého okolí.  To vše dokáže negativně působit na hráče a ovlivnit jeho hru.
 

 V případě zájmu, či dotazů nás kontaktujte na info@iha-surpass.cz nebo na telefonu 773 830 430




Chci se dozvědět více o
Sportovní psychologické poradenství